Jóga láska navěky

18. března 2018 v 10:30
Začněte s jógou jakkoliv, kdekoliv, s kýmkoliv. Jakmile ochutnáte, nebudete chtít jinak! Může nastat ta nejzdravější závislost. Závislost na tom cíti se dobře.


Co Vám jóga může dát?
Naučí Vás být radostným dítětem, uvědomělým dospělým, ale i zitšenou moudrou stařenkou. Pomůže Vám také měnit stravovací návyky a péči o vnější schránku. Ovšem ta opravdová jóga se projeví v těch nejsložitějších životních situacích. Pak se ukáže, jaký ste jogín co jste se naučili, co Vám jóga dala a dává. Podstatné je nehodnotit, přijmout, jen se pochválit za ono uvědomění. A to je přece nejvíc. Být v sobě rád, ať jsem daleko za hranicemi rodné hroudy nebo doma v posteli.


Nelpět na pocitu štěstí díky někomu nebo něčemu. Uvědomění si bytí v tom, co zrovna nemám, a přijmout to co mám. To je jóga. Hýbejte se každý den, 5 minut nebo dvě hodiny, jak máte chuť. Ne proto, že musíte, ale že Vás to baví, že chcete. Že Vás těší dýchat, ohýbat se, uklánět - prostě přijímat všechny světové strany.
Tělo se začne krásně tvarovat, prokrvovat, v místě (nejen) psychických omrzlin začne vznikat příjemná obleva.
A nejzajímavější je, jak je každý den praxe jiná, jak je každý den tělo jinak nastavené. Berte své tělo jako dar. Jak s ním budete zacházet, tak Vám to vrátí. Jak krásně říká ayurvéda: Nauč se poslouchat své tělo, když na tebe šeptá, ne až když na tebe začne řvát.
Někdy to bude, jako když se krájí máslo, jindy jako když o sebe drhnou dvě ozubená kolečka. Ale určitě je to zajímavá cesta. Cesta z podložky do reálného světa, kde přichází douhodobá satisfakce.


Začnete usměrňovat snahu chtít v životě stále víc. Jóga Vás oblékne do kabátu pokory a soucitu. Do stavu být rád sám se sebou, což se nikterak nepojí s osamocením. Dá Vám radost a chuť žít, ať už je srdci jakkoliv ouvej. Přinese Vám disciplínu a řád. Probudí intuici. To, že tělo je poté pružnější, je jen třešinkou na zdravém dortu, ale ona úchvatná vnitřní alchymie je prostě nepopsatelná.

Tak co, už rozbalujete jógamatku???? Já ano. Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama